"Z wizytą u króla" - wycieczka do pałacu w Wilanowie.

14 kwietnia 2008

W słoneczny, kwietniowy dzień, nasi uczniowie poznali historię oraz dzieje przepięknej i niepowtarzalnej rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W czasie lekcji muzealnej pt. "Z wizytą u króla", mieliśmy okazję podziwiać i zachwycać się pięknem wystroju rezydencji, jak i otaczającym pałac malowniczo ukształtowanym ogrodem. Oto relacje uczniów z klasy drugiej:

Oczami uczniów - "Z wizytą u króla", wycieczka do pałacu w Wilanowie.
Zwiedzanie pałacu rozpoczęliśmy od obejrzenia wielkiej sali. Następnie podziwialiśmy pomnik króla Jana III Sobieskiego na koniu .W kolejnej sali znajdowała się galeria z wieloma obrazami. Król posiadał także duży księgozbiór. Niestety książki z biblioteki nie zachowały się, ale mieliśmy przyjemność oglądać tam piękną oryginalną posadzkę. Ze wszystkich zwiedzanych sal najbardziej podobała mi się sypialnia królowej Marysieńki z wieloma pięknie haftowanymi tkaninami. Po wyjściu z pałacu obejrzeliśmy ogród i park. W parku odczuliśmy radosną , wiosenną atmosferę .

Ta wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca, ponieważ dowiedziałam się z niej jak żył król trzysta lat temu.

Ewelina Rybus

Zwiedzanie pałacu było bardzo interesujące. Bardzo podobała mi się Wielka Sień. Były tam piękne płaskorzeźby czterech żywiołów: Ziemi, Wody, Powietrza i Ognia. Zwiedzaliśmy również bibliotekę Jana III Sobieskiego. W sypialni królowej Marysieńki było bardzo dużo pamiątek z jej życia. Bardzo podobało mi się duże lustro w przepięknych złotych ramach. Z pałacu poszliśmy zwiedzać park. W parku spotkaliśmy dwie wiewiórki, sowę i cztery kaczki pływające po jeziorze.

To była bardzo ciekawa wycieczka.

Zosia Precht

Zwiedzając pałac, zobaczyliśmy jak mieszkał król Jan III Sobieski ze swoją żoną. Bardzo podobała mi sypialnia królewska. W parku obserwowaliśmy budzącą się na wiosnę roślinność. Widzieliśmy wiewiórkę i siedzącą kaczkę.

Była ładna pogoda i wycieczka się udała.

Jaś Bombuy

Na wycieczce dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Jak zwiedzaliśmy pałac to zaciekawiły mnie różne rysunki na sufitach. Oprócz tego widzieliśmy różne posągi i pomnik Jana III Sobieskiego. Byliśmy też w dużej sali, która nazywała się Wielka Sień. W tej sali ludzie czekali, żeby wejść i porozmawiać z królem. Potem poszliśmy do parku i oglądaliśmy pałacowy ogród. Widzieliśmy też jezioro i pływające kaczki .

Wycieczka bardzo mi się podobała. Uważam, że była bardzo pouczająca.

Adaś Grzybowski

Na początku wycieczki pani przewodnik dała nam kartki, a na tych kartkach były zapisane różne zadania, które musieliśmy rozwiązać. Dzięki temu lepiej poznaliśmy historię pałacu w Wilanowie. Oprócz pałacu zwiedziliśmy park i ogród. W parku zauważyliśmy wiewiórki oraz ku naszemu zdumieniu sowę.

To był bardzo udany dzień.

Bruno Parzych

Pani przewodnik oprowadzała nas po pałacu i opowiadała o królu. Dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy. Najbardziej podobała mi się sypialnia królowej, było tam pięknie. Na suficie był obrazek przedstawiający wiosnę. Będąc w ogrodzie podziwialiśmy kwitnące kwiaty. Dodatkową atrakcją była sowa, którą zobaczyliśmy na drzewie.

Podobała mi się wycieczka.

Marysia Sarnacka