Listopad w PSP 114AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji obchodów Dnia Niepodległości, 10 listopada, odbędzie się w naszej szkole akademia. Dzień 11 listopada uczcimy uroczystym spotkaniem oraz programem artystyczno-historycznym, który wykonają wszyscy uczniowie naszej szkoły. Dzieci zaśpiewają pieśni patriotyczne oraz opowiedzą o tym wielkim dla Polski wydarzeniu. Obowiązują ubrania galowe.

DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który jest świętem szacunku, akceptacji i uznania różnorodności kultur na świecie. W ramach celebracji dnia odbędą zajęcia tematyczne w klasach. Będziemy rozmawiać o poszanowaniu uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania, choćby były całkowicie odmienne od naszych albo zupełnie z nimi sprzeczne.

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

Społeczność PSP 114 zaprasza uczniów do udziału w zbiórce na rzecz Fundacji Azylu Pod Psim Aniołem. Zbiórka karmy, koców, leków itp. potrwa do 10 listopada. Zapraszamy do udziału w akcji! Opiekunami zbiórki są uczniowie klasy 8.

LISTOPADOWE KONKURSY

Archimedes – konkurs matematyczny – 8 listopada 2023
Olimpiada Olimpus - język angielski - 8 listopada 2023
Alfik – konkurs matematyczny – 22 listopada 2023
Warszawska Olimpiada Języka Angielskiego – 24 listopada 2023

WARSZTATY MUZEUM WARSZAWY W PSP 114

Pełna wdzięku Tuzinka, artystka Lucy i inne zwierzęta warszawskie – klasy 4-6

Opowieść o Warszawie to nie tylko opowieść o ludziach. Nieodłącznymi towarzyszami warszawianek i warszawiaków były i są zwierzęta. Objazdowe menażerie, zwierzyńce i ogrody zoologiczne, choć powstały w różnych celach, były wyrazem zaciekawienia światem zwierząt. Zwierzęta stały się także wdzięcznym tematem bajek, motywem dekoracyjnym wykorzystywanym w architekturze, brązownictwie i ornamentyce.

W jaki sposób fotografie ilustrują obecność zwierząt w Warszawie? Co mówią o więzi człowieka ze światem braci mniejszych? Jakie opowieści inspirują?

Warsztaty odbędą się 9 listopada 2023 roku.

Oblicza patriotyzmu: wartości, symbole i działania - klasa 7 i 8

Czym jest patriotyzm? Postawą, wartością czy zobowiązaniem? A jeśli zobowiązaniem, to wobec kogo i do czego? Czy postawy patriotyczne zawsze są takie same, czy różne czasy wymagają różnych postaw? Jak dziś rozumiemy naszą więź z ojczyzną? Do jakich wartości ogólnoludzkich się odnosi? I dlaczego wciąż jest ważna?
Poszukując odpowiedzi na te pytania, odwołamy się do unikatowych fotografii i sylwetek ludzi, którzy swoim działaniem i zaangażowaniem ukazali różne oblicza patriotyzmu.

Warsztaty odbędą się 9 listopada 2023 roku.

WARSZTATY DLA RODZICÓW

Zapraszamy Rodziców na kolejne warsztaty z P. Aleksandrą Zadrożną. Odbędą się 14 listopada o godz. 17.30, temat: „Zrozumienie nastolatka może być trudne - warsztat o tym jak młodzież widzi świat”.
W celu zapisania się na spotkanie prosimy o wysłanie maila na adres psp114@psp114.pl. Warsztaty są bezpłatne.

KLASY 1 - 3

30 listopada 2023 - wyjście do teatru Rampa na spektakl pt. ,,Niekończąca się historia”, który opowiada o krainie fantazji, nieskrępowanej kreatywności, bezpośredniej opowieści i radości - czyli o świecie, który należy zachować.

KLASA 4 - 6

20 listopada 2023 - wyjście do Centrum Nauki Kopernik na seans w planetarium pt. Kosmiczna Podróż.

KLASA 7-8

17 listopada 2023 - spotkanie filmowe - Kinostacja Falenica; w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Uczniowie obejrzą film pt. „Moje życie to cyrk”, który poprzedzi prelekcja dotycząca różnicy pokoleń.

Co oznacza termin pokolenie? Jakie różnice mogą pojawiać się między pokoleniami? Czy wiek może być przeszkodą w rozumieniu wartości i pojęć? Jak należy rozumieć sformułowanie: pragnąć pójść własną drogą?
30 listopada 2023 - Andrzejkowy wieczór filmowy (klasa 8)