Mistrzostwa Wiedzy

Do tradycji szkoły należą Mistrzostwa Wiedzy. Organizowane są raz w roku i stwarzają okazję do spotkania uczniów, nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim sprawdzenia się w trudnej, a zarazem mobilizującej sytuacji. W Mistrzostwach biorą udział dzieci z wszystkich klasy, a pytania przygotowane są z każdego z przedmiotów. Dodatkowym wyzwaniem dla uczniów jest samodzielna ocena własnej wiedzy, trzeba bowiem zdecydować o wyborze stopnia trudności pytania: za 3, za 2, czy za 1 punkt. Jaką strategię przyjąć, czy ryzykować? Aby zwyciężyć trzeba niewątpliwie wykazać się wszechstronną wiedzą, odwagą... przydaje się też odrobina szczęścia.

 Mistrzostwa Wiedzy pozwalają rodzicom sprawdzić jak dziecko radzi sobie z nabytą wiedzą w naszej szkole. Zwycięzca jest tylko jeden, ale każdy otrzymuje nagrodę i dyplom. A najważniejsze, że wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił współzawodnicząc, jest to też niezastąpiona lekcja wewnętrznej mobilizacji, opanowania, odwagi i śmiałości.

Dorosłe życie wymaga bowiem umiejętności zaprezentowania się od jak najlepszej strony, a tego warto się już uczyć w szkole...