Klasa 0

18 czerwca 2009
Uroczyste zakończenie roku szkolnego PSP 114

Dnia 18 czerwca 2009r. cała szkoła świętowała uroczyste zakończenie roku i wesolutkie nadejście upragnionego lata. Miejscem ostatniego, przedwakacyjnego spotkania była gościnna sala Teatru Rampa. Pan Dyrektor przywitał zgromadzonych na widowni uczniów, rodziców i nauczycieli. W serdecznym przemówieniu podsumował całoroczną, owocną pracę, która przyniosła wiele satysfakcji zarówno dzieciom, ich nauczycielom jak i całej szkole.

				
11 maja 2009
Zielona Szkoła w Sulejowie

11.05.2009r. wybraliśmy się na Zieloną Szkołę do malowniczo położonego ośrodka "Dresso" w Sulejowie. Podróż autokarem minęła nam szybko i przyjemnie. Po zakwaterowaniu poszliśmy zwiedzić okolice. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego urokliwego miejsca.

				
30 kwietnia 2009
"Bajka o szczęściu" w teatrze Baj.

30 kwietnia wybraliśmy się z klasą "I" do teatru lalek Baj. Obejrzeliśmy spektakl pt. "Bajka o szczęściu". Była to opowieść o staruszku i jego przyjaciołach: myszce, koguciku i śwince.

Dzięki tej bajce mogliśmy się przekonać, że ważniejsza od wszystkich rzeczy materialnych jest przyjaźń, której za żadne pieniądze nie można kupić.

Oczami uczniów - "Bajka o szczęściu" w teatrze Baj.

				
20 marca 2009
Wycieczka do Muzeum Papiernictwa w Konstancinie - Jeziorna.

W piątek 20 marca byliśmy na wycieczce w dawnej Królewskiej Fabryce Papieru w Konstancinie - Jeziorna. Dzięki panu przewodnikowi mogliśmy obejrzeć pracę maszyny produkującej różne gatunki papieru oraz poznać historię papieru. Obejrzeliśmy również różne eksponaty w Muzeum Papiernictwa oraz makietę całego zakładu.

Najbardziej ekscytujące dla dzieci były jednak zajęcia praktyczne, gdzie dzieci samodzielnie czerpały dwa rodzaje papieru z masy celulozowej i makulaturowej.

				
24 lutego 2009
Wycieczka do Muzeum Egipskiego.

24 lutego odbyła się bardzo interesująca wycieczka do Muzeum Egipskiego przy Pałacu Kultury i Nauki. Wystawa, którą oglądaliśmy nosiła tytuł "Mumia - tajemnice starożytnego Egiptu".

Mieliśmy okazję poznać życie, osiągnięcia, tradycje i wierzenia starożytnych Egipcjan. Obejrzeliśmy również ciekawe eksponaty np. przedmioty znalezione w grobowcu faraona Tutenchamona. Przedmioty te były dokładnymi kopiami oryginałów.

				
6 stycznia 2009
"Królowa Śniegu" w teatrze Syrena.

06.01.2009r. wybraliśmy się do Teatru "Syrena" na spektakl pt. "Królowa Śniegu". Jest to jedna z najbardziej znanych i lubianych bajek J.Ch. Andersena zilustrowana przepiękną muzyką Piotra Hertla, piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz wspaniałą scenografią i kostiumami aktorów.

				
19 grudnia 2008
Szkolne spotkanie wigilijne.

W przeddzień przerwy świątecznej w naszej szkole zapanował niezwykle ciepły, radosny nastrój. Pod koniec zajęć lekcyjnych Dyrekcja, wszyscy nauczyciele oraz uczniowie wraz ze swoimi rodzicami zebrali się wokół wigilijnego stołu. Zanim przełamaliśmy opłatek, by życzyć sobie wszelkiego dobra i szczęścia obejrzeliśmy występ artystyczny uczniów kl. IV-VI i cieszyliśmy się magiczną atmosferą wspólnego kolędowania.

Wesołych, rodzinnych, pogodnych Świąt i do zobaczenia w Nowym Roku !!!

				
18 grudnia 2008
Przekazanie funduszy dla Domu Dziecka w Aninie.

Dnia 18 grudnia 2008r. szkolna delegacja przekazała zebrane pieniądze Kierownictwu Domu Dziecka w Aninie.

W podziękowaniu otrzymaliśmy upieczone przez dzieci pierniczki świąteczne, które ozdobiły świąteczny stół podczas szkolnego spotkania wigilijnego.

				
12 grudnia 2008
Kiermasz Świąteczny.

W dniu 12 grudnia 2008r. uczniowie naszej szkoły - pod przewodnictwem nauczycieli wychowawców - przygotowali z niezwykłym zaangażowaniem Świąteczny Kiermasz Szkolny.

Ideą uczniów i nauczycieli było zebranie funduszy, które zostaną przekazane małym mieszkańcom Domu Dziecka w Aninie. Pragnęliśmy, by radość i życzliwość, które towarzyszą nadejściu Świąt Bożego Narodzenia były udziałem tych wszystkich, którzy w szczególny sposób ich potrzebują.

				
9 grudnia 2008
Przedstawienie w Teatrze Baj pt.: "Dr Dolittle i jego zwierzęta".

Wraz z klasami: I, II, III wybraliśmy się do Teatru Baj na spektakl "Dr. Dolittle i jego zwierzęta". Jest to opracowanie sceniczne znanej książki o niezwykłym doktorze rozumiejącym mowę zwierząt, ruszającym wraz ze zwierzętami na wyprawę do Afryki, aby ratować chore małpy.

Reżyserem tego niezwykłego i bardzo oryginalnego przedstawienia jest Aneta Płuszka. W rolach głównych wystąpili: Jan Plewako, Elżbieta Bielińska, Elżbieta Bieda, Małgorzata Somerlik, Andrzej Bocian.

				
27 listopada 2008
Wycieczka do Jednostki Wojskowej nr 1230 w Wesołej.

dotarliśmy na miejsce przywitał nas ppłk. Arkadiusz Siwak. Pan Arkadiusz oprowadził nas po sali, gdzie wspólnie mogliśmy oglądać wszelkie pamiątki przywiezione przez żołnierzy z misji w Iraku, mundury jakie w dawnych czasach noszono, różnorodne pociski oraz broń jaką używano podczas wojen.

Po obejrzeniu sali wyszliśmy na zewnątrz, gdzie dzieci z pomocą żołnierzy mogły zwiedzić czołgi oraz zobaczyć broń wojskową. Oto opinie uczniów o naszej wycieczce:

				
14 października 2008
Wycieczka do kina trójwymiarowego z okazji święta Edukacji Narodowej.

Dnia 14 października wraz z klasami nauczania zintegrowanego wybraliśmy się do kina trójwymiarowego na film pt.: "Wyprawa na księżyc". Wszystkim dzieciom film bardzo się podobał, były zachwycone i czekają na kolejną wyprawę do kina na równie ciekawy film.

Oczami uczniów - Wycieczka do kina trójwymiarowego z okazji święta Edukacji Narodowej.
Film był bardzo fajny i zabawny. Czasami czułem się jakbym sam był w kosmosie.

Gabryś Cegieła

				
9 października 2008
Rycerze w PSP 114!

09.10.2008r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt.: "Rycerze średniowiecza". Przybyli panowie, którzy w strojach rycerzy zaprezentowali walkę na miecze. Opowiadali również o broni, jakiej w owych czasach się używało.

Oczami uczniów - Rycerze w PSP 114!
Przedstawienie było bardzo ciekawe. Najbardziej podobała mi się walka na miecze.

Piotr Czerniejewski

Bardzo podobało mi się przedstawienie. Najfajniejsze były stroje rycerzy i zaprezentowana walka.

				
3 października 2008
Wizyta Pani Marii Szabłowskiej w ramach cyklu spotkań "W przyszłości chcę być..."

Dnia 3 października o godzinie 11:00 naszą szkołę odwiedziła dziennikarka muzyczna - Pani Maria Szabłowska, która prowadzi program telewizyjny "Wideoteka Dorosłego Człowieka".

Jej pasją jest muzyka z minionych lat, o której prowadzi audycje radiowe. Łatwiej ją usłyszeć, niż zobaczyć. Pani Maria opowiadała jak wygląda praca w telewizji, dlaczego została dziennikarką. Wspólnie dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych informacji z życia gwiazd oraz historii muzyki rozrywkowej.

				
16 września 2008
Wycieczka do Łazienek Królewskich.

6.09.2008 wraz z klasami: I, II i III wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Łazienkowskiego. Na początku udaliśmy się do Podchorążówki, gdzie obecnie mieści się Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. I. J. Paderewskiego. Odbyły się tu zajęcia plastyczne połączone z lekcją muzealną.

Następnie poszliśmy do Pałacu Łazienkowskiego zwanego inaczej Pałacem na Wodzie lub Pałacem na Wyspie. Pani przewodnik oprowadziła nas po pałacu i przekazała wiele interesujących informacji z życia ostatniego króla.

A oto opinie uczniów na temat wycieczki:

				
1 września 2008
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2008/2009.

Pierwszy dzień września zgromadził w murach naszej szkoły liczne grono uczniów i rodziców, którzy wraz z nauczycielami i Dyrekcją uroczyście powitali nadejście nowego roku szkolnego.

Po niezwykle ciekawym koncercie gitarowym Pana Janusza Raczyńskiego, którego występ nawiązywał do pełnej dynamiki muzyki hiszpańskiej, zabrał głos Pan Dyrektor, który złożył wszystkim zebranym życzenia powodzenia i sukcesów w nowym roku nauki.